11 października br. o godz.10.00 odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości w naszej szkole jaką jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Czeczewie. Bohaterami tego ważnego dnia było 27 uczniów z klasy I a i I b. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w programie artystycznym. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Mimo tremy wszyscy świetnie zdali egzamin. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Pan dyr. Jerzy Stachurski dokonał aktu pasowania na ucznia, gratulując i życząc wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w murach naszej szkoły. Najmilszym momentem było wręczenie prezentów – kuferków obfitości, pamiątkowych dyplomów oraz medali.

Po części oficjalnej rodzice wraz ze swymi pociechami udali się na poczęstunek.  Uwieńczeniem tego miłego dnia było wyjście uczniów wraz z rodzicami na boisko aby puszczać duże, kolorowe mydlane bańki. Zabawa sprawiła wszystkim mnóstwo fascynacji i radości.  To był dzień pełen wrażeń.

H.P.   D.K.

foto A.Laskowska