W czwartek 24.11. 2016 r.  uczniowie klasy VI SP wraz z swoją wychowawczynią Lucyną Reiter-Szczygieł i panią Anną Grota wybrali się na wycieczkę do Muzeum Emigracji w Gdyni oraz do Real Escape Games.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Emigracji. Jest to nowoczesne pełne interaktywnych i multimedialnych urządzeń miejsce opowiadające historię ludzi, którzy z różnych powodów emigrowali z Polski za ocena. Uczniowie wzięli tu udział w warsztatach podczas których pogłębili i utrwalili  swoją wiedzę o rewolucji przemysłowej w XIX w.  Zadaniem uczniów było odszukanie na wystawie odpowiednich informacje i umieszczenie ich na kartach oraz zaprezentowanie całej grupie. Pytania dotyczyły np. Marii Skłodowskiej-Curie, warunków pracy w XIX wiecznych fabrykach czy warunków mieszkaniowych owego czasu. Kolejne zadanie związane było z wynalazcami, wśród których znaleźli się : Aleksander Graham Bell, Guglielmo Marconi, Auguste i Louis Lumière, Ignacy Łukasiewicz i Wilhelm Roentgen.

Finałem zajęć była prezentacja przygotowanych scenek na temat omawianych wynalazków i wynalazców. Warsztaty te z pewnością zapadną uczniom w pamięci, tak jak i wiedza, którą z nich wynieśli.

Kolejnym punktem wycieczki był Walkout – Real Escape Games. Walkout to odbywająca się w czasie rzeczywistym gra typu ucieczka z pokoju. Na miejscu, w ustalonych wcześniej grupach udaliśmy się do wylosowanego pokoju. Do wyboru były: Zapomniany Pokój, Pokój Agenta Snow, Gniew Bogów i Oddział Psychiatryczny. Uczestnicy mieli za zadanie wydostać się w ciągu godziny z zamkniętego pokoju, rozwiązując przy tym różne zadania i łamigłówki. Emocje były ogromne. Uczniowie przeżyli tu pełną adrenaliny przygodę z deszczykiem. Na szczęście wszystkie grupy uwolniły się w wyznaczonym czasie.

Wszystkim spodobała się ta wycieczka i doświadczenia jakie z niej wynieśli. Chcieliby aby takich wyjazdów było jeszcze więcej. Dziękujemy pani Annie Grota za opiekę.

Ewcia Pupacz 🙂

foto Anna Grota