II Miejsce Jakuba Drawc
w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Żukowa w kategorii 10-11 lat

27 listopada w Hali widowiskowo-sportowej w Żukowie odbył się Ogólnopolskim Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Żukowa, wktórym wziąłem udział po raz pierwszy. Występy były podzielone na 4 bloki. Występujący tancerze mieli od 5-15 lat. Każdy taniec oceniało siedmioosobowe jury. Prezentowano głównie tańce standardowe i latynoamerykańskie. Na tych, którzy zdobyli największą ilość punktów, czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Mi i mojej partnerce udało się zająć II miejsce.

A jak to się wszystko zaczęło?

Swoją pasję zacząłem dwa lata temu, po pokazie tanecznym w naszej szkole, gdzie odwiedziła nas p. Joanna Zięba ze studia „Tańca Mambo’’ z Żukowa, bardzo mi się spodobał ich taniec i postanowiłem spróbować swoich sił. Zapisałem się na zajęcia taneczne, które odbywały się w naszej szkole. Naukę zacząłem od tańca Hip Hop itp.
W lutym i sierpniu pojechałem na 10-dniowy obóz taneczny zorganizowany przez p. Joannę. Trenowaliśmy tam codziennie przez 5 godz. Spędziłem tam bardzo aktywny i miły czas. Uczyłem się nie tylko tańca, ale też samodzielności. I właśnie tam instruktorzy namówili mnie, abym zaczął trenować taniec towarzyski, po powrocie zapisałem się na zajęcia do Żukowa i trenuje tam już 10 miesięcy. Na taniec poświęcam 2 dni w tygodniu po 2 godz.

Taniec wniósł w moje życie wiele cennych lekcji. Nauczył dyscypliny i odpowiedzialności oraz dał szanse na poznanie wielu wspaniałych ludzi z taką samą pasją jak moja. Jestem wdzięczny rodzicom za to, żezapisali mnie na pierwszą lekcje i pierwszy obóz, bo to właśnie od tego zaczęła się moja pasja, którą mam zamiar dalej rozwijać. Zachęcam wszystkich, którzy lubią tańczyć by nie bali się i rozwijali swoje zainteresowania tak jak ja. 

Opracował: Jakub Drawc, kl. V b

Foto: Joanna Drawc

Więcej na: http://kartuzy.info/wiadomosc,28666,Zukowo-Najlepsi-tancerze-walczyli-o-turniejowy-puchar-burmistrza.html