14 grudnia 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się Gala Stypendialna dla stypendystów ”Pomorskiego Programu Stypendialnego na rok szkolny 2015/2016 i 2016/2017”, wśród których znaleźli się również uczniowie z naszej gminy.

  W uroczysty nastrój wprowadził nas utwór  Fryderyka Chopina który wykonał  Jan Walczak tegoroczny stypendysta. Następnie głos zabrał Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, który  powitał wszystkich uczestników Galii oraz gratulował stypendystom sukcesów i zachęcał  do dalszego rozwoju swoich pasji i umiejętności. Kolejnym punktem programu był krótki wykład Franciszka Potulskiego na temat matematyki na poziomie licealnym oraz mocy wyobraźni. Następnym punktem programu, na który najbardziej czekaliśmy, było rozdawanie stypendiów w kategorii uczniów wybitnie uzdolnionych oraz uczniów szkół gimnazjalnych. Przerywnikiem między wręczaniem stypendiów była prezentacja  o obozie naukowym, który odbywał się w Szklarskiej Porębie. Wzięło w nim udział trzydzieścioro stypendystów, którzy będąc objętymi „Pomorskim Programem Stypendialnym” poczynili znaczne postępy w nauce. Dostali oni również dodatkowe wyróżnienia. Wśród nich znalazła się również uczennica szkoły w Czeczewie – Ewelina Pupacz. Potem zostały przyznane specjalne nagrody dla uczniów, którzy zostali laureatami w konkursach przedmiotowych. Wśród tych osób znalazła się  Emilia Kreft, także z szkoły w Czeczewie.

Warto nadmienić, iż napłynęło prawie 3500 wniosków o przyznanie tej prestiżowej nagrody, a zdobyło ją we wszystkich kategoriach łącznie 869 stypendystów.

 Z gminy Przodkowo byli to:

   Magdalena Czerwińska, ZS Przodkowo

Mateusz Dampc, ZS Czeczewo

  Emilia Kreft, ZS Czeczewo

Ewelina Pupacz, ZS Czeczewo

 Mateusz Toporek, ZS Czeczewo

   Przemysław Zabrocki, ZS Czeczewo

Wszystkim tegorocznym stypendystom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. 🙂

Ewelina Pupacz 🙂