08.02.2017 roku w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej Biblioteki odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką popularnych książek dla młodzieży i dorosłych.

    W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli do tej pory, najlepsze wyniki w Wielkim Maratonie Czytelniczym.

    Spotkanie z pisarką było bardzo interesujące. Dużo dowiedzieliśmy się o życiu prywatnym i zawodowym pani Barbary Kosmowskiej. W trakcie spotkania, uczestnicy zadawali wiele ciekawych pytań a udzielone odpowiedzi pozwoliły nam jeszcze lepiej poznać pracę pisarki. Dowiedzieliśmy się, że pani Barbara zaczęła pisać książki dopiero w wieku ok 40 lat, a w dzieciństwie chciała zostać strażakiem… Jej ulubioną lekturą  była książka „Dzieci z Bulerbyn”.

    Maratończycy czytali w tym roku książkę „Kolorowy szalik” dlatego bohaterka spotkania  wiele czasu poświęciła rozmowie o tej lekturze.

    Autorka zdradziła nam, że wcale nie czerpie inspiracji z historii swojego życia ani jej bliskich. Odczuwa wysoką odpowiedzialność za każde napisane słowo. Pomysłów na książki szuka w swojej fantazji i wyobraźni.

    Na zakończenie spotkania mogliśmy zakupić publikacje autorki i otrzymać dedykację.

    Wyjazd zorganizowała pani Lucyna Reiter-Szczygieł, szkolny koordynator Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Wiktor Łasak, klasa Vb

foto: L.R-Sz.