Wiedza o ruchu drogowym jest szczególnie ważna dla dzieci i młodzieży, gdyż oni również są uczestnikami ruchu drogowego. W poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku uczniowie klas podstawowych i gimnazjum wzięli udział w gminnym etapie konkursu z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, który odbył się tego roku w Przodkowie. Naszym opiekunem była Pani Anna Laskowska.
            Test wiedzy, w każdym etapie Turnieju (podstawowym i gimnazjalnym) składał się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad  i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. Test-skrzyżowania składał się z 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Po części pisemnej przystąpiono do części praktycznej, którą obejmował tor przeszkód. Dokładność w przejeździe przez liczne przeszkody oceniał policjant z Kartuz.

            Uczniowie z podstawówki zdobyli wyróżnienie, natomiast gimnazjaliści otrzymali III miejsce. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek sponsorowany przez Wójta gminy Przodkowo.  

Alicja Krauza

https://goo.gl/photos/b2naH3cvMB3gzLhk9