W czwartek 27 kwietnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej im. Henryka Hewelta w Przodkowie odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Twórcy z naszych stron”.

   Celem konkursu jest poznanie twórczości rodzimych twórców, upowszechnianie poezji, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.   

   W tym roku uczniowie deklamowali utwory poetyckie autorstwa P. Jerzego Stachurskiego, poety, kompozytora, autora sztuk scenicznych dla dzieci, pedagoga, publicysty, autora zbiorów poezji zarówno w języku polskim i kaszubskim.

   W konkursie naszą szkołę reprezentowały uczennice klas gimnazjalnych: Małgorzata Brylowska, Sara Drywa, Ewelina Pupacz, Aleksandra Formella, Anna Frankowska.

   Jury przyznało wyróżnienie uczennicy z naszej szkoły- Annie Frankowskiej.

   Tegoroczny konkurs był okazją do poznania twórczości P. Jerzego Stachurskiego, jak i samego pisarza, który swoją obecnością uświetnił spotkanie z poezją.

   Wszystkim uczestniczkom gratulujemy!

 tekst: Grzegorz Krefta