W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole odbyła się 2 edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Celem konkursu  było rozwijanie pasji czytelniczych, budzenie u dzieci wrażliwości estetycznej, etycznej i emocjonalnej, propagowanie czytelnictwa jako formy rozwoju osobowości ucznia, poznawanie klasyki literackiej, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów oraz kształcenie umiejętności rozpoznawania własnych potrzeb czytelniczych.

Do rywalizacji czytelniczej zgłosiło się 21 uczniów. Udział w Maratonie polegał na przeczytaniu w ciągu ośmiu miesięcy  8 wytypowanych przez głównego organizatora, lektur. Każdego miesiąca odbywał się jeden test. Uczestnicy mogli łącznie zdobyć 160 punktów. Ostatecznie Maraton ukończyło 5 uczniów z klas II-III sp, 8 z klas IV-VI i 7 gimnazjalistów.

Ostateczne wyniki Maratonu:

Klasy II-III

I m. Piotr Wojtkuński kl. III – 92 pkt.

II m. Czachowska Nikola kl. III – 91 pkt.

III m. Kreft Roksana kl. III – 89 pkt.

Klasy IV-VI

I m. Kreft Kinga  kl. Vb  – 123 pkt.

II m.  Łasak Wiktor kl. Vb  – 110 pkt.

III m. Szyłejko Mateusz kl. Vb  – 108 pkt.

Gimnazjum:

I m. Ewelina Pupacz, kl. II gim  – 152 pkt.

II m. Kreft Emilia, kl. II gim.  – 131 pkt.

III m. Drywa Sara, kl. I gim. – 88 pkt.

Konkurs odbywał się pod patronatem Kuratora Oświaty w Gdańsku oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Szkolnym koordynatorem konkursu była nauczycielka biblioteki Lucyna Reiter-Szczygieł.

Gratulujemy naszym uczniom wytrwałości oraz wyników czytelniczych. Oczekujemy na wyniki klasyfikacji  wojewódzkiej. Uroczysta Gala rozdania nagród wojewódzkim laureatom, finalistom i wyróżnionym odbędzie się  w Europejskim Centrum Solidarności.

L.R-Sz.