Dnia 29 maja 2017 roku klasa VI udała się z wychowawczynią Lucyną Reiter-Szczygieł na klasowe ognisko. W tym roku odbyło się ono w Warznie u Państwa Anny i Marka Holk. Na miejsce dojechaliśmy rowerami. Już sama droga przysporzyła nam wielu wrażeń gdyż w jednym z rowerów przebiła się opona… Ale nasza wychowawczyni opanowała sytuację 😉

   Po dotarciu na miejsce i krótkim odpoczynku zaczęliśmy piec kiełbaski. Na stole jednak znalazły się również inne smakołyki: ciasto, sałatka, truskawki, pomidorki, ogórki, napoje… przygotowane przez Panią Annę Holk i Panią Żanetę Toporek. Nasz kolega Bartek Grota przygotował pyszne babeczki.

   Gospodarze tegorocznego ogniska przygotowali dla nas niezwykłą niespodziankę. Był to zegar, wykonany w kamieniu, na którym widniały imiona wszystkich uczniów klasy VI. Gdy zostanie w całości przygotowany zawiśnie w naszej sali lekcyjnej…

   Kolejnym punktem ogniska były gry integracyjne. Te zabawy były okazją do lepszego poznania się.

   Pod koniec ogniska zwiedziliśmy pobliski zakład kamieniarski. Poznaliśmy specyfiki tego zawodu, który jak się okazało jest bardzo wymagający skupienia i siły.

   Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie, podziękowaliśmy za wspaniałą i miła gościnę i na rowerach wyruszyliśmy do szkoły. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze u Państwa Toporek, gdzie Pani Żaneta poczęstowała nas lodami. Do szkoły wróciliśmy o godz. 15.00. Wszyscy byli zadowoleni i chcieliby więcej takich wyjazdów. Szczególnie podobało nam się serdeczne przyjęcie przez gospodarzy ogniska, wspólne zabawy, możliwość obejrzenia pracy kamieniarza oraz jazda rowerem z rówieśnikami.

Marcelina Klasa

foto L.Reiter-Szczygieł