Uczniowie klasy II gimnazjum: Drywa Sara, Krauza Seweryn, Mroczek Emilia, Wilczewska Angelika, Wilczewski Armin i Zabrocki Przemysław reprezentowali naszą szkołę podczas VIII Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim „Drama”.

Pomysłodawcą i koordynatorem przeglądu organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące jest nauczycielka języka niemieckiego Emilia Leszkowska, a współorganizatorami przedsięwzięcia ośrodek kultury i języka niemieckiego – Centrum Herdera w Gdańsku oraz CIE w Kartuzach. Patronat nad Przeglądem objął  konsul generalna Republiki Federalnej Niemiec.

Celami przeglądu są: rozwijanie  zainteresowania młodzieży językiem i kulturą niemiecką, zabawa w teatr oraz  rozwój twórczego myślenia.

Uczniowie naszej szkoły wystawili przedstawienie pt.: „Hänsel i Gretel” (Jaś i Małgosia). W rolę Jasia wcieliła się Angelika Wilczewska natomiast Małgosię zagrała Sara Drywa. Obie uczennice za swój występ zostały wyróżnione w kategorii „Najlepszy aktor”, zaś cała grupa zajęła III miejsce.

Grupę przygotowała nauczycielka j. niemieckiego Karolina Wenta-Formela.

Sara Drywa

 

Zapraszamy do Galerii  https://photos.app.goo.gl/9ht0fGtVIYMM8RwP2