W sobotę 27.10.2018r. reprezentacja uczniów uczęszczających na zajęcia j.kaszubskiego naszej szkoły wzięła udział w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zasłużonych Ludziach Gm.Żukowo – Wiedza o Karolu Józefie Kreffcie i siostrach Jadwidze i Zofii Ptach.

W każdej kategorii wiekowej do udziału w konkursie zgłosiliśmy po 3 uczniów:

kat.A:

– Anna Szyłejko – zdobyła wyróżnienie

– Agata Holk

– Weronika Knapik

 

kat.B:

– Roksana Krefta

– Danuta Dampc

– Jakub Bysewski

 

kat. C:

– Agata Rzeszewicz

– Klaudia Szlas

– Mateusz Szyłejko.

Konkurs polegał na wypełnieniu testu z pytaniami zamkniętymi, półotwartymi i otwartymi. Łatwo nie było, ale dobre podejście i nastawienie na zdobycie nowych doświadczeń nas nie opuszczały. Organizatorzy zapewnili nam słodki poczęstunek w czasie oczekiwania na wyniki i wręczenie nagród oraz dyplomy  i upominki za uczestnictwo w konkursie.

Mimo, że w tej edycji nie udało nam się zdobyć głównych miejsc, to już teraz nastawieni jesteśmy na nie za rok i jak podkreślano w czasie konkursu już jesteśmy wygranymi – zdobyliśmy niesamowitą wiedzę w czasie przygotowań. Tym bardziej udział w tym konkursie nas cieszy, że byliśmy jedyną szkołą reprezentującą gm.Przodkowo.

Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu za bardzo miłe przyjęcie, dziękujemy Urzędowi gm. Przodkowo i Firmie TRANSBACH za przewiezienie nas do Pępowa.

Aleksandra Kreft