Narodowe Święto Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Dzień ten obchodzony jest bardzo uroczyście w całym kraju. W tym roku przypada 101 rocznica tego wielkiego wydarzenia.

Także i w naszej szkole 8 listopada 2019 r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się o godzinie 11.11 od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniowie klas IV- VIII przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze. Zamienili hol szkoły na scenę teatralną, gdzie pojawiły się postacie historyczne. Zaśpiewali również przepiękne pieśni patriotyczne ukazujące niełatwą drogę Polaków do odzyskania wolności.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów lekcją patriotyzmu i historii. Do wspaniałych występów przygotowały uczniów: p. katechetka Grażyna Damps oraz p. Anna Adamczyk.

Na zakończenie uroczystości, pan dyrektor Arkadiusz Domaros, podziękował nauczycielkom oraz uczniom za przygotowanie apelu. Poinformował także, że przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożą kwiaty w miejscu pamięci naszego patrona.

 

                                                                                                                        tekst: Grzegorz Krefta

 

Zdj. Anna Adamczyk pod adresem https://photos.google.com/share/AF1QipM5hI-0iXFg-mEQJrPs6S7J43BnFy9pnz4O8VlI_6ZpHyNeZ7nyDxJ5jO3sh3Wwjg?key=bW40RjhOV2lESlFBd2FEU2d4NmpuNmFScC1PZXhB