Poniżej zamieszczamy dwa artykuły, jakie zostały napisane przez nauczycieli naszej szkoły w związku z koncertem, w którym wzięła udział młodzież z naszej szkoły w dniu 22.11.2019:

 

Niećpa 2019 i koncert Anny Wyszkoni

 Niećpa to cykl imprez edukacyjnych o charakterze profilaktycznym, których założeniem jest mówienie o zagrożeniach wynikających z uzależnienia od alkoholu, tytoniu, substancji psychoaktywnych ale tez od uzależnień behawioralnych jak fonoholizm. Twórcy każdej imprezy mówią jej uczestnikom o nich głośno by dzieci i młodzież byli świadomi konsekwencji, z którymi mogą się zderzyć jeśli w porę na nie nie zareagują. 

Każdego roku w imprezach Niećpa biorą udział uczniowie  z całego województwa pomorskiego. Zawsze, występuje dla nich inna gwiazda, która swoim występem zachęca młodzież do życia w trzeźwości.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II oglądała, w  kolejnych latach, występy: Kamila Bednarka, Margaret, Eweliny Farnej .Tym razem w Gdynia Arenie wystąpiła Anna Wyszkoni ze znakomitym zespołem akompaniującym(pod kierownictwem gitarzysty Marka Raduli).

Koncert  poprzedziła  część edukacyjna z trakcie której na scenie wystąpili m.in. przedstawiciele władz Miasta Gdyni, organizacji pozarządowych i Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani i  Zespół STO%. Utwory: „Mówimy stop”, „Uciekam”, „Dopóki masz wybór”  wprowadziły licznie zgromadzoną młodzież w koncertowy nastrój.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru była  Anna Wyszkoni, która zaśpiewała m.in.: „Wiem, że jesteś tam”, „Biegnij przed siebie”,  i „Czy ten Pan i Pani” .

Wyjazd został ufundowany przez UG Przodkowo.

 JW

Kolejna edycja NieĆpa i koncert Anny Wyszkoni dla naszych uczniów

 

50 uczniów naszej szkoły 22 listopada wzięło udział w NieĆpa. Jest to cykl programów profilaktycznych łączących naukę z zabawą. Co roku, w listopadzie, Trójmiasto odwiedza inna gwiazda, która swoim występem zachęca młodzież do życia w trzeźwości. Tym razem w Gdynia Arenie wystąpiła Anna Wyszkoni. Koncert odbył się w piątkowy wieczór, poprzedziły go część edukacyjna i występ zespołu STO%.

Tradycyjnie wieczór rozpoczął się od części profilaktycznej, w trakcie której na scenie wystąpili m.in. przedstawiciele służb społecznych, organizacji pozarządowych i Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani. Prelegenci opowiedzieli jak rozpoznawać osoby uzależnione, gdzie szukać pomocy, czym charakteryzują się dane używki i jak postępować z osobami uzależnionymi. Jednocześnie na terenie Gdynia Areny funkcjonowały punkty konsultacyjne, w których młodzież i ich opiekunowie mogli dostać materiały informacyjno-edukacyjne i dowiedzieć się więcej na temat sposobów pomocy osobom uzależnionym.

Część edukacyjną wydarzenia zakończył występ zespołu STO%, który wykonał swój największy przebój pt. “Stop pijanym kierowcom”.

 

Gwiazdą wieczoru byłą wokalistka Anna Wyszkoni – była wokalistka zespołu „Łzy”.

Dla wszystkich zgromadzonych była to okazja do świetnej zabawy i nauki.

Dziękujemy Urzędowi Gminy Przodkowo za możliwość wzięcia udziału i przekazane bilety, a także Firmie TRANS-BACH i p.Arturowi za bezpieczny przewóz nas na imprezę.

 

O.Kreft