Wieczór kolęd, zorganizowany 18 grudnia w szkole podstawowej w Czeczewie, zgromadził ponad setkę zainteresowanych wydarzeniem osób i ponad 50 wykonawców. W atmosferze zbliżających się Świąt do pięknie przygotowanego wspólnego stołu zasiedli wszyscy obecni, a na scenie pojawiały się anioły, maszerowali pasterze, królowie, byli też kolędnicy – bohaterowie tzw.gwiżdży, oraz całe szeregi innych artystów.
Całość prowadziły Klaudia, Agata – uczennice kl. 8 oraz pomysłodawczyni i organizator wydarzenia Aleksandra Kreft – nauczycielka szkoły w Czeczewie.
Całość stanowiła pewną historię, którą rozpoczął utwór “Uciekali, uciekali” przybliżający obecnym również te dramatyczne przeżycia Marii i Józefa usiłujących ochronić życie małego Jezuska. Następnie naprzemiennie artyści występowali z tradycyjnymi polskimi kolędami i pastorałkami, niektóre z kolęd odśpiewywali wszyscy obecni. 
Po krótkiej przerwie, w czasie której otwarty został szkolny kiermasz świąteczny i był czas na poczęstunek, rozpoczęła się II cześć koncertu. Ta została podzielona na dwie mniejsze: pierwsza to przybliżenie tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia na Kaszubach. Tutaj wystąpili uczniowie kl. 2 z pięknymi życzeniami w języku kaszubskim oraz uczniowie klas 5 i 6 z kilkoma kolędami właśnie w tym języku-dodatkowo wygrywa y h na instrumentach, a także klasy 8 z przedstawieniem “Gwiżdży”. Kolejna część to następne tradycyjne kolędy i wzruszające pastorałki, a całość zakończona została pięknym przeslaniem: aby te wolne miejsca przy stołach zapełniły się najpiekniejszymi wspomnieniami naszych bliskich i utworem “Kolęda dla nieobecnych” i żeby nikt w te szczególne dni nie był sam. 
Złożono również podziękowania: uczniom za piękne przygotowanie i zaangażowanie w koncert, rodzicom za pomoc w organizacji występów i strojów, dyrektorowi SP im. Jana Pawła II w Czeczewie Arkadiuszowi Domarosowi za umożliwienie organizacji tego wieczoru w szkole, nauczycielom szkoły za zrozumienie i cierpliwość w czasie prób, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Czeczewie i Radzie Rodziców za organizację poczęstunku, Paniom z obsługi szkoły za pomoc w organizacji stołu i wszelką inną, p. Annie Adamczyk za dekoracje i piękne zdjęcia. 
Był to pierwszy przedświąteczny koncert, ale mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych. 
Tekst: Aleksandra Kreft
Zdjecia: Anna Adamczyk