Jasełka, tworzące magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, mogliśmy obejrzeć w minioną niedzielę, 12 stycznia, podczas trwania mszy św.

W postacie z inscenizacji wcielili się uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie.

Tradycja wystawiania jasełek jest kultywowana w naszej szkole od kilkunastu lat, pod kierunkiem Pani Grażyny Damps, katechetki.

Tegoroczne Jasełka miały piękne przesłanie, które mamy nadzieję zagości na zawsze w naszych sercach: Pan Jezus ma się narodzić w naszych sercach i to je musimy jak najpiękniej przygotować na Jego przyjście. Nie dom, nie świąteczne upominki i odświętne ubranie są tu najważniejsze, ale właśnie pięknie czyste i miłością udekorowane serca – jak podsumował całość ks.proboszcz czeczewskiej parafii Józef Kuchta i zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania w następnym roku.

Jasełkom towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek, do którego uczniów przygotował Pan Jerzy Stachurski, uznany poeta oraz nauczyciel muzyki.

Po nabożeństwie dzieci zostały zaproszone do szkoły na słodki poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców szkoły.

Występ dzieci został upamiętniony na fotografiach wykonanych przez Panią Annę Adamczyk. W organizację całości i opiekę nad uczniami włączyła się również Aleksandra Kreft, która w grudniu zorganizowała piękny koncert kolęd i pastorałek w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Czeczewie.

 

Nadmienić w tym miejscu także trzeba, że dzieci wraz z Paniami Grażyną Damps i Anną Adamczyk, zagościły przed świętami Bożego Narodzenia w Domu Seniora w Czeczewie, aby umilić czas podopiecznym, specjalnie na ta okazję przygotowanymi jasełkami.

 

Jako Rada Rodziców wyrażamy szacunek za pracę nad kultywowaniem tradycji oraz rozwojem kultury narodowo – religijnej, dla nauczycieli, dzieci oraz rodziców zaangażowanych w pracę nad przygotowaniem jasełek.

Z pewnością, na przyszłość będziemy wspierać tą ideę.

 

 

W imieniu Rady Rodziców

Szkoły Podstawowej w Czeczewie

Przewodniczący

Beata Ulkowska