Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Czeczewie jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiło konkurs dla uczniów naszej szkoły. Zadaniem tegorocznego konkursu było stworzenie eko-ozdoby choinkowej. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas 0a i 0b, którzy wspólnie wykonali piękne łańcuchy z kolorowych gazet i starych skrawków papieru. Z klas I-VIII udział wzięło 42 uczniów.

            Na konkurs wpłynęły bardzo ciekawe ozdoby eko. Prace wykonano z surowców wtórnych m.in. z gazet, opakowań plastikowych, nakrętek, starych żarówek, a także z materiałów naturalnych – szyszek, ziaren, łupinek orzechów, sznurka, resztek materiału. Celem konkursu była promocja zachowań proekologicznych oraz propagowanie idei recyklingu i poszerzenie wiedzy ekologicznej, i cel ten w pełni został osiągnięty.

            Jury w składzie: Maria Warmowska, Aleksandra Kreft i Anna Adamczyk przy ocenie prac konkursowych brało pod uwagę oryginalność i staranność wykonania ozdoby oraz zwracało szczególną uwagę na wykorzystane, do stworzenia ozdoby, surowce wtórne i czy ozdoba jest wykonana zgodnie z tematyką konkursu. Jury po obejrzeniu wszystkich prac przyznało następujące miejsca:

Kategoria klas 0:

I miejsce: klasa 0a i 0b

Kategoria klas I-III:

I miejsce: Daria Kołodziejczyk (kl.II), Jakub Toporek (kl.I)

II miejsce: Nikodem Glaza (kl.III)

III miejsce: Agata Borak (kl.III)

Wyróżnienie: Nikola Jankowska (kl.I), Dawid Łasak (kl.I)

Kategoria klas IV-V:

I miejsce: Artur Nowaczyński (kl.IVb)

II miejsce: Anna Szyłejko (kl.IVa)

III miejsce: Amelia Szreder (kl.Vb), Oliwia Klein (kl.Va)

Wyróżnienie: Piotr Kwidziński (kl.IVb), Julia Wentk (kl.IVa)

Kategoria klas VI-VIII:

I miejsce: Karolina Rzeszewicz (kl.VI), Artur Krenc (kl.VI)

II miejsce: Mateusz Szyłejko (kl.VIIIb)

III miejsce: Sebastian Oleksiak (kl.VII)

Wyróżnienie: Natalia Gostomska (kl.VI), Patryk Kwidziński (kl.VIIIb).

 

            Wszystkie ozdoby eko zostały zawieszone na naszej szkolnej choince, dzięki czemu stała się bardzo piękna, oryginalna i eko. Choinka została podarowana przez pana Sebastiana Staroszczyk. Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy kreatywnych pomysłów i uzdolnień plastycznych oraz życzymy dalszych sukcesów w tego typu konkursach.

 

Opracowała + foto: Anna Adamczyk