6 czerwca 2020 r. był dniem szczególnym dla naszych klas ósmych, zakończyli oni pierwszy ważny etap życia – szkołę podstawową.

W czasie spotkania obecni byli: Dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne, obsługa szkoły, część rodziców oraz oczywiście nasi tegoroczni absolwenci klas ósmych.

Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie głos zabrał p.dyrektor Arkadiusz Domaros, który gratulował uczniom osiągniętych wyników oraz ukończenia szkoły, a także złożył życzenia pomyślności i powodzenia w dalszych latach edukacji.

Dalej miało miejsce podziękowań, które absolwenci złożyli swoim nauczycielom, wychowawczyniom, obsłudze szkoły oraz oczywiście rodzicom. Szczególnie dziękowali swoim wcześniejszym wychowawczyniom: p. Hannie Pestka, p.Danucie Kitowskiej, p. Annie Adamczyk. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Klasa 8a przygotowała dla wychowawcy -p.Ewy Chmielowskiej jej ukochaną piosnkę „Tak mnie ciągnie do gór…”. Do podziękowań dla pracowników szkoły dołączyli się przedstawiciele rodziców obu klas: p.A.Wicka – kl.8a, p.A.Czoska i M.Szyłejko – kl.8b.

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/20 skłądał się z uczniów klas 8: Klaudiusza Szlas, Pauliny Bysewskiej i Weroniki Belka, którzy również złożyli wszystkim swoje podziękowania i wręczyli wszystkim pracownikom szkoły kwiaty.

Tradycyjnie, przed wręczeniem świadectw ukończenia szkoły podstawowej, głosy zabrały wychowawczynie klas. P.Ewa wspominała ostatnie pięć lat spędzonych z klasą 8a – czas trudny, ale i owocny, p.Ola wyraziła trud włożony w sukcesy uczniów i nadzieję na pielęgnowanie najważniejszych wartości: szacunku do innych, miłości dla siebie i chęci dalszego rozwoju. Obie wręczyły upominki swoim uczniom: p.Ewa wspaniałe zbiory cytatów o przyjaźni z nadzieją pielęgnowania tych, które przez lata nawiązywały się w klasie, p.Ola certyfikaty nadania imienia gwiazdy w konstelacji Małej Niedźwiedzicy, która od tego dnia nosi nazwę „kl.VIII b, SP Czeczewo”, która jest uhonorowaniem dzisiejszego wspaniałego dnia.

Rada Rodziców, przez ręce p.dyrektora, złożyła również serdeczne gratulacje i życzenia na przyszłość naszym absolwentom, dla których przygotowała piękne breloki w kształcie czterolistnej koniczyny ze specjalnie grawerowaną dedykacją.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Czeczewie. Miłym punktem było uhonorowanie rodziców uczniów ze średnią ocen powyżej 5,0 listami gratulacyjnymi przygotowanymi przez wychowawczynie, a wręczonymi przez p.dyrektora. Listy gratulacyjne otrzymali:

kl.8a:

– p. Elżbieta Bysewska – śr. ocen córki Pauliny – 5,19

– p. Justyna i Andrzej Bokotko – śr. ocen córki Klaudii – 5,0
kl.8b:

– p. Mariola i Rafał Krefft – śr.ocen córki Kingi: 5,66

– p. Magdalena i Rafał Szyłejko – śr.ocen syna Mateusza – 5,62

– p. Justyna i Jarosław Belka – śr. ocen córki Weroniki – 5,52

– p. Kinga i Janusz Szlas – śr. ocen córki Klaudii – 5,43

– p. Izabela i Dariusz Łasak – śr.ocen syna Wiktora – 5,43

– p. Dominika i Leszek Rzeszewicz – śr.ocen córki Agaty – 5,24

– p. Aleksandra i Grzegorz Czoska – śr.ocen córki Agaty: 5,10

Za szczególne zaangażowanie na rzecz klas i szkoły wręczono rodzicom podziękowania. Otrzymali je: pani Anna Gruba, pani Magdalena Szyłejko, państwo Mariola i Rafał Krefft, pani Aleksandra Czoska oraz państwo Kinga i Janusz Szlas.

 

Na zakończenie spotkania zaproszono klasy do wspólnego zdjęcia.

Jak mówiła jedna z wychowawczyń: „Dziś się nie żegnamy, dziś wchodzicie na nową drogę, która prowadzi prosto do dorosłości, a my mocno trzymamy za Was kciuki. Zawsze sięgajcie gwiazd!”.

Absolwentami rocznika 2019/20 S.P.im.Jana Pawła II w Czeczewie są:

kl.8 a – wych. Ewa Chmielowska:

 1. Bokotko Klaudia

 2. Bysewska Paulina

 3. Czerwionka Dominik

 4. Frankowska Julia

 5. Hoppe Michał

 6. Kaleta Małgorzata

 7. Kubiak Nikodem

 8. Klawa Patryk

 9. Mazur Tomasz

 10. Richert Patryk

 11. Wicka Zuzanna

kl. 8b – wych.Aleksandra Kreft:

 

 1. Belka Weronika

 2. Czerwonka Kacper

 3. Czoska Agata

 4. Drawc Jakub

 5. Jasińska Julia

 6. Konkol Daniel

 7. Krefft Kinga

 8. Kwidziński Patryk

 9. Łasak Wiktor

 10. Olszewska Oliwia

 11. Richert Agata

 12. Rzeszewicz Agata

 13. Szlas Klaudia

 14. Szlas Klaudiusz

 15. Szyłejko Mateusz

Arkadiusz Domaros