Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. W ciągu dnia poznaliśmy historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku. Słuchaliśmy wierszyków, związanych z tym świętem, wykonywaliśmy ćwiczenia grafomotoryczne z pączkiem w roli głównej, przeliczaliśmy pączki w zakresie 6. Gdy w końcu nadeszła pora podwieczorku dzieci z  wielkim apetytem zajadały pączki. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych  zwyczajów.

Magdalena Miotk

Przy tej okazji warto też wspomnieć, iż uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali niezwykły prezent od włodarza naszej gminy, pana Andrzeja Wyrzykowskiego. Prezentem tym były pączki, którymi ze z makiem zajadali się uczniowie wszystkich klas. Poniżej, na zdjęciu, klasa I B:

Za otrzymane słodkości cała szkolna społeczność mówi jednym głosem: Słodko dziękujemy!

Arkadiusz Domaros