8 czerwca 2021 r. najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili aktorzy krakowskiego Teatru “Kurtyna” z przedstawieniami profilaktycznymi.

Klasy 0 i I miały okazję poznać sposoby na zachowanie zdrowego serduszka, dowiedziały się co mu najbardziej szkodzi. Dla nich spektakl pt. ” Szlachetne zdrowie” – bajka, której bohatera Krzysia bardzo kocha jego Serduszko. Uczniowie pomogli Krzysiowi zmienić jego przyzwyczajenia i tryb życia na taki, który nie będzie smucić Serduszka. Poznali też odpowiedzi na pytania: Czy chipsy są dla Serduszka gorsze niż kłamstwo? Czy Krzysio powinien biegać czy pływać? Czy Serduszko lubi komputer? Czy Właściciel powinien smakować alkohol i papierosy? I wreszcie – czy wasze Serduszka was kochają?

Ta bardzo aktywna lekcja wiedzy o naszych serduszkach i o tym czego potrzebuje nasze ciało do zdrowego rozwoju i dobrej kondycji. Poznaliśmy również tajniki zdrowej diety, wartości ruchu oraz złego wpływu uzależnień.

Nieco starsi uczniowie poznali sympatyczną Kasię – bohaterkę spektaklu “Kraina przygód”. Była to pełna akcji i muzyki bajka, która pokazuje, że wyobraźnia dziecka nie zna granic. Kasia- mała i wesoła dziewczynka, która każdą wolną chwilę spędza ze swoją ulubioną maskotką o imieniu Stefan. Bajka rozpoczyna się rozmową Kasi z tatą na temat bałaganu w jej pokoju i prośbą taty o posprzątanie zabawek. Ponieważ cała sytuacja ma miejsce wieczorem, zmęczona po całym dniu zabawy Kasia zasypia w trakcie porządków. Zaczyna śnić, a jej wyobraźnia nieoczekiwanie ożywia ulubione zabawki, które zabierają dziewczynkę na wycieczkę do tytułowej Krainy Przygód. Wrodzona ciekawość połączona z delikatną nieporadnością sprawi, że Kasia nagle gubi swoją ulubioną zabawkę Stefana. Rozpoczynają się poszukiwania jej najlepszego przyjaciela. Najpierw z pomocą przychodzi długobrody mędrzec Romuś, a następnie dołącza niegrzeczny i kłamliwy Maniek, który od samego początku wydaje się być Kasi bardzo podejrzany. Na szczęście Kasia jest sprytną i mądrą dziewczynką. Jej działania nie tylko uratują ulubionego Stefana, ale również zdemaskują prawdziwe intencje kłamliwego Mańka, który w dalszej części spektaklu pod wpływem mądrości Kasi, stanie się jej dobrym przyjacielem.

Oba spektakle wniosły ważne nauki dla naszych najmłodszych uczniów: o szkodliwości stosowania nieodpowiedniej diety, piciu alkoholu, a także kształtowania właściwych postaw społecznych.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły za organizację.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/17DOeQUuB0rTqNxtd3ptl9B3MnIH2aS1F?usp=sharing