Już od 1999 roku na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów.

W naszej szkole pragniemy również zaakcentować święto naszej biblioteki, poprzez akcje i konkursy.

Konkurs klasowyUczniowie

klas O– VIII – wykonanie przez całą klasę plakatu promującego czytelnictwo. Przedstawienie w formie plastycznej korzyści wynikających z czytania i wypożyczania książek. Najciekawsze prace ozdobią główny hol szkoły. Przewidziana nagroda niespodzianka! Termin wykonania klasowych plakatów: 28.10.2021r.

Wzbogacamy księgozbiór naszej biblioteki szkolnej

To akcja, w której zachęcamy uczniów do podzielenia się książkami z naszą szkolną biblioteką. Z pewnością w swoich domowych zbiorach znajdziecie książki już przeczytane, które mogą dać radość innym (także lektury). W swoich klasach znajdziecie kartonowe pudełka, przeznaczone właśnie do tego celu. Prosimy, by książki były w „dobrym stanie”. Termin: 28.10.2021

Konkurs plastyczny na samodzielne wykonanie ciekawej, zabawnej i niepowtarzalnej zakładki do książki. Kiermasz z pracami uczniów odbędzie się 25 października.

Serdecznie zapraszamy do udziału w świętowaniu Dni Naszej Szkolnej Biblioteki. Życzymy dobrej zabawy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Czeczewie

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie

Biblioteka Szkolna