13 października w naszej szkole był niewątpliwie jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym. Tym razem wyjątkowo udało się połączyć dwie wspaniałe okazje – Dzień Patrona i Dzień Nauczyciela w jedno.

Zaczęliśmy od wspólnej Mszy Świętej, którą odprawił dla naszej szkolnej społeczności ks.proboszcz Józef Kuchta. Po Mszy, w złożyliśmy kwiaty pod obeliskiem Jana Pawła II na placu przykościelnym, a następnie w pięknym szyku za naszym Pocztem Sztandarowym wróciliśmy do szkoły. Tutaj przez dwie godziny uczniowie świętowali Dzień Nauczyciela w klasach z wychowawcami i częstowali się tradycyjnymi kremówkami – ulubionymi ciastkami naszego Patrona.

O 11.00 zebraliśmy się na wspólny uroczysty apel, który składał się z dwóch części – I Dzień Edukacji Narodowej, II Święto Szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt gm.Przodkowo dr Andrzej Wyrzykowski, ks.proboszcz Józef Kuchta, Dyrektor naszej szkoły Arkadiusz Domaros, nasi wspaniali nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

W czasie uroczystości Pan Dyrektor wręczył pracownikom szkoły nagrody Dyrektora, a następnie P.Wójt wręczył swoją nagrodę właśnie naszemu Dyrektorowi. Praca Dyrektora, nauczycieli i pracowników szkoły została doceniona, bo ich trud obserwujemy każdego dnia.

Przed zebranymi wystąpiły niemal wszystkie klasy: zeróweczki z pięknym wierszem, klasy pierwsze z piosenką o tym, że szkołę da się lubić, klasy drugie w piosence o tym, że „nauczyciel wie ile w głowie zmieści się”, klasa trzecia wstąpiła z pięknym układem tanecznym, klasy 4-6 wspierały swoim zaangażowaniem w wykonywane piosenki wszystkich występujących. Klasy siódme przygotowały wystąpienia kabaretowe, a kl.ósma z P.Grażyną całą II część poświęconą Świętu Szkoły. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać występ nowo zawiązanego chórku szkolnego prowadzonego przez p.Olę. Apel prowadziły Dominika i Hania – uczennice kl.VIIb.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do tego wspaniałego dnia, a zwłaszcza:

  • p.Grażynie Damps za część dot.Święta Szkoły,
  • p.Aleksandrze Kreft za część dot.Dnia Edukacji Narodowej i złożenie wszystkiego w całość,
  • p.Annie Adamczyk za dekoracje,
  • p.Pawłowi Bil za przygotowanie Pocztu Sztandarowego i sali gimnastycznej
  • p.Krystianowi Kreft za przygotowanie sali gimnastycznej,
  • wszystkim zaangażowanym wychowawcom,
  • wszystkim zaangażowanym uczniom.

Zdjęcia:

https://drive.google.com/drive/folders/1Gdt_Y28ZgRn2C4nJRo-m0FavpE9jFUly?usp=sharing

nadesłała: Aleksandra Kreft