Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. W tym roku dzieci miały zadanie przebrać się za czarodzieja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Na początku każdy zaprezentował swój strój. Następnie dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe.  Nie zabrakło serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania bucików, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, losowania rekwizytów, lania wosku przez dziurkę od klucza i innych wróżb związanych z tym świętem.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkościami oraz mogły zrobić zdjęcie jako Harry Potter w fotobudce.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości i były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Link do zdjęć:

https://drive.google.com/file/d/1RNbRGNAM_4mOA75mDyr5gggPI2TgCZ0Y/view?usp=sharinghttps://drive.google.com/drive/folders/1ZLob6kYAv0m0SR5zIfvhtcqGUXpKROYy?usp=sharing

nadesłała: Magdalena Miotk