Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil.

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci.

Tego dnia również uczniowie zerówek obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Do szkoły dzieci przyniosły swoje ulubione misie, które towarzyszyły im przez cały dzień w szkole. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się o historii tego święta, zaśpiewały swoim Przytulanką “Sto lat” i wspólnie się bawili. Pod czujnym okiem misi, dzieci wykonały zadania związane z tematyką tego dnia oraz pokolorowały rysunek Misia. W nawiązaniu do obchodzonego święta, w jadłospisie dzieci zagościły ciasteczka- w kształcie misia oraz żelki- podczas jedzenia, uczniowie odgadywali jaki to smak żelka. Podczas zajęć dzieci obejrzały bajkę “Miś Uszatek”, zapozowały w foto ramce, a na koniec wraz z swoimi misiami, dzieci wyruszyły na plac zabaw. Na pewno była to bardzo udana impreza, która dała wszystkim uczestnikom dużo pozytywnej energii.

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1fCKk5cfYEJpsU8BeNB9GYZZzDSzaJmg5?usp=sharing

Piosenka, która towarzyszyła nam tego dnia:

Nadesłała: Magdalena Miotk

Sylwia Gołąbek-Labuda