1 października obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.
Na początku był to jeden dzień a od 2008r. cały miesiąc październik. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły
i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

25 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursach zorganizowanych w ramach święta bibliotek szkolnych. Organizatorami akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Czeczewie, Rada Rodziców i Biblioteka szkolna.

Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatów klasowych zachęcających do czytania. Powstało wiele mądrych, ciekawych i inspirujących prac, mówiących jak cenne jest sięganie po książkę i ile wartości wnosi ona w nasze życie. W konkursie wzięło udział 13 klas. Nagrodę główną otrzymała klasa 0b. Pozostałe plakaty również zostały nagrodzone i można je podziwiać w holu szkoły.

Wielu uczniów wykonało również oryginalne i pomysłowe zakładki do książek, które zostaną przeznaczone na kiermasz świąteczny.

Dzieci odpowiedziały także na nasz apel i przekazały do biblioteki szkolnej swoje przeczytane książki. W tej zbiórce wzięło udział 31 uczniów z klas I-VIII. Łącznie 210 tytułów wzbogaci księgozbiór biblioteki szkolnej i znajdzie nowych czytelników.

Podziękowania kierujemy do nauczycieli i wychowawców klas za okazaną pomoc we współtworzeniu akcji.


Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim

uczestnikom, tym najmłodszym i tym najstarszym.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Czeczewie

Magdalena Szyłejko