25 marca klasy IV i V wybrały się na wycieczkę do Gdyni, gdzie spędziły czas naprawdę intentywnie.

Dzień zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Experyment, gdzie mogliśmy poznać każdy kąt ekspozycji. Przez dwie godziny eksperymentowaliśmy z prądem, wodą, wiatrem, ćwiczyliśmy mięsnie i umysły na wielu bardzo ciekawych eksponatach.

Po olbrzymiej dawce wiedzy przeszliśmy do działań w grupach. Warsztaty odbywały się metodą „escape roomu”, a zadanie dla kazdej z grup polegało na rozwiązywaniu kolejnych zadagek, które mocno wytężały nasze umysły. Ale każdej z grup udało się rozwiązać wszystkie zagadki, otworzyć wszystkie kłódki i zdobyć nagrody – klasowe pamiątkowe zdjęcia.

Po tym wysiłku należał się odpoczynek, zresztą uczciwie na niego zapracowaliśmy. Wybraliśmy się na wspólny spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie pani Ola nas nie oszczędzała idąc wężykiem,a my za nią. Było miło i wesoło. Ostatnim puntem wycieczki były pyszne gofry.

Dziękujemy rodzicom, że mogliśmy wziąć udział w wycieczce, dziękujemy paniom Asi i Oli za organizacje wspaniałego dnia oraz pani Ewie za opiekę, dziękujemy również p.Rafałowi z firmy TRANS-BACH za bezpieczny przewóz.