Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne

Uczniowie zerówek zakończyli cykl zajęć rozwijających kompetencje społeczne, realizowane w ramach projektu „Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo -kontynuacja ”.

Głównym celem zajęć była praca w grupie, komunikacja oraz rozwinięcie umiejętności rozpoznawania własnych emocji i stanów emocjonalnych innych ludzi, poszerzenie wiedzy o samym sobie i poczucia własnej wartości.

Podczas zajęć wspomagających rozwój umiejętności społecznych wykorzystano różne metody aktywnej pracy dziecka, m.in. "burza mózgów", drama, pantomima, gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia i techniki wyobrażeniowe, oraz elementy zajęć plastycznych. Podczas zajęć dzieci wspólnie grały w gry planszowe, ruchowe, gry z wykorzystaniem magicznego dywanu. Każdy uczeń miał okazję do zaproponowania własnej zabawy. Dzieci obejrzały bajkę „W głowie się nie mieści” na podstawie, której rozmawiały o emocjach oraz jak panować nad emocjami, wyrażać emocję/uczucia w sposób akceptowany społecznie . W parach i w grupach wykonywali różne zadania, podczas których zawsze towarzyszył im uśmiech.

Galeria zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1yAsRZysgJyUk6LxOJZ180zVqsM1G6xQo?usp=share_link

Data dodania: 2023-03-06 08:29:22
Ilość wyświetleń: 589

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej