Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne

Uczniowie zerówek zakończyli cykl zajęć rozwijających kompetencje społeczne, realizowane w ramach projektu „Nowe perspektywy dla OWP w Gminie Przodkowo -kontynuacja ”.

Głównym celem zajęć była praca w grupie, komunikacja oraz rozwinięcie umiejętności rozpoznawania własnych emocji i stanów emocjonalnych innych ludzi, poszerzenie wiedzy o samym sobie i poczucia własnej wartości.

Podczas zajęć wspomagających rozwój umiejętności społecznych wykorzystano różne metody aktywnej pracy dziecka, m.in. "burza mózgów", drama, pantomima, gry i zabawy ruchowe, ćwiczenia i techniki wyobrażeniowe, oraz elementy zajęć plastycznych. Podczas zajęć dzieci wspólnie grały w gry planszowe, ruchowe, gry z wykorzystaniem magicznego dywanu. Każdy uczeń miał okazję do zaproponowania własnej zabawy. Dzieci obejrzały bajkę „W głowie się nie mieści” na podstawie, której rozmawiały o emocjach oraz jak panować nad emocjami, wyrażać emocję/uczucia w sposób akceptowany społecznie . W parach i w grupach wykonywali różne zadania, podczas których zawsze towarzyszył im uśmiech.

Galeria zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1yAsRZysgJyUk6LxOJZ180zVqsM1G6xQo?usp=share_link

Data dodania: 2023-03-06 08:29:22
Ilość wyświetleń: 24

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook