Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Janusz Chomontek w naszej szkole

W Dzień Kobiet gościliśmy pana Janusza Chomontka, Mistrza Świata w żonglowaniu piłką.

To polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek.

W Księdze rekordów Guinnessa można znaleźć 19 jego rekordów w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach. W 1987 podbijając piłkę nożną, pokonał dystans 30 km na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut. Pokonał rekord Diego Maradony w żonglowaniu piłką – Maradona doszedł do 7 tysięcy, jego wynik to 35 tysięcy. Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m, czas przejścia 8 godzin 30 minut (piłka podczas bicia rekordu, ani razu nie spadła na ziemię). W Hiszpanii podczas wystawy Expo żonglował piłką w kwadracie 5 × 5 m przez 16 godzin. Podczas meczu Polska – Anglia żonglował piłeczką do tenisa ziemnego 4 godziny 20 minut. W czasie trwania programu 5-10-15 podbił piłeczkę do tenisa stołowego 12 tysięcy razy. Dla programu Macie co chcecie, przeszedł plażą z Kołobrzegu do Gąsek 20 km ustanawiając kolejny rekord. Pokonał trasę maratonu berlińskiego, żonglując – przeszedł 100 km, w czasie 18 godzin (piłka ani razu nie upadła na ziemię). 29 lipca 2007 r. w Łobzie pobił rekord Guinnessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund.

Mistrz zachęcił naszych uczniów do podjęcia prób podbijania piłki i ustanowienia szkolnego rekordu, ale musimy jeszcze poćwiczyć.

Za to miło było zobaczyć Mistrza w akcji.

Ze smutkiem żegnaliśmy się z naszym Gościem, od którego na zakończenie spotkania każdy miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i odebrać autograf.

To była ważna dla nas lekcja, aby nigdy się nie poddawać w dążeniu do własnych celów.