Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konkurs recytatorski ”Wiersze Marii Konopnickiej”

Konkurs recytatorski ”Wiersze Marii Konopnickiej”

Konkurs odbył się dnia 20.06.2022r. Jego celem było poszerzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie zdolności recytatorskich i upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów, a także przybliżenie im sylwetki Marii Konopnickiej oraz zachęcenie ich do poznawania jej twórczości. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych. Uczniowie recytowali wybrany przez siebie utwór  Marii Konopnickiej.

Uczestnicy konkursu oceniani byli przez Jury w składzie: Anna Racinowska, Anna Kreft, Anna Adamczyk w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-I i klasy II-III.

Laureatami Konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

KLASY 0-I:

I miejsce -  Remigiusz Dempc

II miejsce - Aniela Krawczyk, Miłosz Klejna

I wyróżnienie - Tamara Cyman

II wyróżnienie -  Dominik Oleksiak

KLASY II-III

I miejsce -  Nikola Jankowska, Pola Anuszewska

II miejsce - Martyna Nowaczewska

I wyróżnienie - Martyna Bieniek

II wyróżnienie -  Kalina Trochymiak

 

Organizatorzy Konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim wychowawcom oraz członkom Jury za zaangażowanie i współpracę.

Anna Racinowska, Aneta Krawczyk

 

 

UCZESTNICY KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ Wiersze M.Konopnickiej”

KL.OA

  1. Antoni Marciniak „ NIEZAPOMINAJKI”
  2. Fabian Klass „JABŁONKA”
  3. Aniela Dampc „TĘCZA”
  4. Gabriela Babiarz „CICHY WIECZÓR”
  5. Oliwia Kloskowska „DOBRANOC”

6.Tamara Cyman            „OGRÓDEK”

  1. Kamil Baska „NASZ ŚWIAT”
  2. Barbara Sikorska „ SKOWRONEK”

 

 

  1. OB.

 

  1. Rozalia Płotka    „TĘCZA”
  2. Miłosz Klejna       „JASIO ŚPIOSZEK”
  3. Stanisław Bieniek         „ OGRÓDEK”
  4. Krzysztof Piastowski        „ CO SŁONKO WIDZIAŁO”

 

 

 

KL.1A

  1. Aniela Krawczyk „ BOCIAN”
  2. Julia Stysińska ” CZYSTY KOTEK”
  3. Dominik Oleksiak „ OGRÓDECZEK”
  4. Remek Dempc „ NASZA CZARNA JASKÓŁECZKA”

 

 

KL.1B

  1. Maja Gąsiorowska „ O CZYM PTASZEK ŚPIEWA”
  2. Jan Marciniak „ O CZYM PTASZEK ŚPIEWA”

 

 

 

  1. 2B
  2. Martyna Nowaczewska   „TĘCZA”
  3. Oliwa Weyer „STEFEK BURCZYMUCHA”
  4. Otylia Necel „ZŁA ZIMA”
  5. Pola Anuszewska „ O GRÓDEK”
  6. Marlena Zemke „JESIEŃ”                        
  7. Cezary Cyman „ TĘCZA”

 

 

Kl.3

  1. Antonina Zakrzewska              „  MUCHY SAMOCHWAŁY”
  2. Wiktoria Rompczyk „ OGRÓDEK”
  3. Maria Toporek                         „ TĘCZA”
  4. Ignacy Kamiński „PAN ZIELONKA”
  5. Martyna Bieniek „ STEFEK BURCZYMUCHA”
  6. Kalina Trochymiak „ CO SŁONKO WIDZIAŁO”
  7. Nikola Jankowska „DESZCZYK”
  8. Małgorzata Koman „                                        „
  9. Filip Toporek „ZAMIARY STASIA”
  10. Antoni Kruszyński „ BOCIAN”
  11. Tomasz Kaleta „ BOCIAN”

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2022-06-28 08:29:04
Data edycji: 2022-06-28 08:39:10
Ilość wyświetleń: 182

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook