Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Kropki za nami

Międzynarodowy Dzień Kropki za nami

15 września nasi uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki.
Zainspirowani pomysłem p.psycholog Magdaleny Kawczynskiej poubieraliśmy się w kropy, kropki i kropeczki oraz wzięliśmy udział w bardzo zabawnych i ciekawych zabawach przygotowanych przez naszych nauczycieli.

Było wesoło, kolorowo, ale przede wszystkim poznaliśmy historię tego święta oraz przesłanie jakie mu przyświeca - odkrywanie talentów. W pracach plastycznych jakie tworzyliśmy na koniec dnia właśnie tych talenów poszukiwaliśmy. 

Poniżej dzielimy się infomacjami jakie sami zdobyliśmy właśnie w czwartek.

Koniecznie zapraszamy do galerii zdjęć! Zobaczcie sami jakie drzemią w nas wspaniałe talenty!

Jeśli chodzi o wspominaną KROPKĘ... to wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała nauczycielka do Vashti, która wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Dziewczynka od niechcenia wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem to był dopiero początek kreatywnej przygody Vashti. Nauczycielka poprosiła bowiem uczennicę, żeby pod swoim pracą własnoręcznie się podpisała. Dziewczynka pod kropką umieściła swoje imię. Niedługo po tym jej oczom ukazuje się piękna złota rama, okalająca pierwsze „dzieło” Vashti – czarną kropkę.

I tak właśnie jak historia nakazała obeszliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, dzień kreatywności, wielkie święto odkrywania talentów.
A Wy? Jakie macie talenty? 

 

 

Data dodania: 2022-09-16 22:17:20
Data edycji: 2022-09-16 22:25:54
Ilość wyświetleń: 185

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook