Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Morze, nasze morze- żywa lekcja przyrody.

Morze, nasze morze- żywa lekcja przyrody.

29 maja uczniowie klas pierwszych udali się na wyjątkową wycieczkę do Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie, którego misją jest prowadzenie badań podstawowych środowiska morskiego oraz pogłębianie wiedzy na temat zjawisk i procesów w nim zachodzących.

Po przybyciu na miejsce, odbyły się warsztaty teoretyczne, podczas których dzieci zapoznały się z historią powstania Morza Bałtyckiego oraz z różnymi istotami w nim żyjącymi. Uczyły się rozróżniać muszle i muszelki, które można znaleźć na plażach nad naszym morzem.

Następnie uczniowie udali się na pobliską plażę, gdzie wzięli udział w części praktycznej warsztatów. Niewątpliwą atrakcją była możliwość bliższego zapoznania się z żywymi istotami. Dzieci obserwowały ruchliwe skorupiaki oraz muszelki, które same wcześniej wyłowiły z morza wchodząc do niego w woderach. Interesującym zajęciem było też przesiewanie piasku przez sitka i znajdowanie tam różnych „ skarbów”.

W trakcie warsztatów prowadzone były rozmowy ukierunkowujące myślenie dzieci na przyrodniczy charakter nadmorskiej plaży i morza oraz na potrzebę ochrony środowiska naturalnego.

Na zakończenie wszyscy odpoczęli na nadmorskim placu zabaw.

To był dzień pełen wrażeń.

Data dodania: 2024-06-02 13:58:53
Data edycji: 2024-06-07 09:38:41
Ilość wyświetleń: 91

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej