18 czerwca w Europejskim Centrum SolidarnoÅ›ci w GdaÅ„sku odbyÅ‚a siÄ™ uroczysta gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tegorocznej edycji wzięło udziaÅ‚ 8615 uczniów szkóÅ‚ podstawowych i ponadpodstawowych z czternastu województw. NaszÄ… szkołę w trzech grupach reprezentowaÅ‚o 22 uczniów. W grupie „Spotkacie nowych przyjacióÅ‚” tytuÅ‚ finalisty otrzymaÅ‚y: Anna Klasa oraz Lena Walendziak z klasy III a. W grupie „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” wyróżnienie otrzymaÅ‚ Wiktor KamiÅ„ski z klasy IV b, natomiast w grupie „W lustrze książki” tytuÅ‚ finalisty otrzymaÅ‚a Nikola Jankowska z klasy VII a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych osiągnięć czytelniczych.