Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z wizytą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie

 

                27 maja 2022 r. ratownik Sopockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia        Ratunkowego pan Jakub Byczkowski odwiedził uczniów naszej szkoły.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą oraz promocja proekologicznego        zachowania i korzystania z zasobów wodnych wśród dzieci i młodzieży. Wizyta odbyła się w ramach uczestnictwa szkoły w programie ,,Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna     Wodzie”, którego koordynatorem jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

                Podczas zajęć, przedstawiciel Sopockiego WOPR-u opowiedział o tym jak      wygląda jego praca oraz przeprowadził działania profilaktyczne. Mówił o tym, które        zachowania są dopuszczalne na plaży, a które mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia. Pan Jakub Byczkowski przekazał informacje jak należy prawidłowo     udzielać pierwszej pomocy oraz wezwać służby ratunkowe. Ponieważ w niesieniu pomocy ludziom nad wodą liczy się każda sekunda, ratownik zapoznał uczniów z darmową         aplikacją ,,Ratunek”.

Poinstruował uczniów jak należy przekazywać ważne informacje na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Uczniowie poznali dekalog plażowicza, sposoby udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Omówił poszczególne znaki, które mogą występować lub występują na plaży.

Ratownik poruszył również problem zwierząt tonących w zbiornikach wodnych.

Zaprezentowany został sprzęt ratowniczy oraz wyposażenie samochodu ratownictwa        wodnego.

Najmłodsze dzieci otrzymały w prezencie od Sopockiego WOPR-u opaski ,,niezgubka” na plażę, plakaty i kolorowanki związane z tematyką ratownictwa wodnego.

               

 

 

 

Nie ma piękniejszego zawodu niż ten w którym można pomagać innym…

 

 

 

https://drive.google.com/drive/folders/1n7_lxR4KyYeXr4jCX0WHUgJ9q-A7fNbf?usp=sharing

Data dodania: 2022-06-17 08:17:42
Data edycji: 2022-06-17 08:20:15
Ilość wyświetleń: 66

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook