Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spacer z historią – Puck

28 kwietnia uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie uczestniczyli w wycieczce do Pucka.

 

Program wycieczki ustalony z Panem Przewodnikiem obejmował poznanie ważnych historycznie miejsc w najstarszym porcie słowiańskim nad wodami Bałtyku.

 

Swój spacer uczniowie rozpoczęli od przejścia ścieżką edukacyjną po terenie Parku Kulturowego – Osada Łowców Fok w Rzucewie, gdzie znajdują się zrekonstruowane obiekty z epoki kamienia. Z platformy widokowej można było podziwiać przepiękny i malowniczy widok zatoki.

 

W Pucku czekały na dzieci pokazy w Manufakturze Szkła PuckGlas, zwiedzanie

 

Muzeum Ziemi Puckiej (Kamienica i Szpitalik), gdzie zostaliśmy niezwykle mile przyjęci. Słuchając ciekawostek i faktów historycznych dotyczących miasta uczniowie zobaczyli m.in. Pomnik gen. Józefa Hallera i słupek zaślubinowy usytuowane w wyjątkowo atrakcyjnym zakątku Pucka – porcie jachtowym. A także neogotycki Ratusz Miejski z 1865r., gotycki Kościół parafialny Pucka Fara – najstarszy i najistotniejszy obiekt zabytkowy w Pucku.

 

Był czas na lody i odpoczynek na Starym Rynku – najpopularniejszym miejscu spotkań mieszkańców i turystów.

 

Podczas spaceru po Pucku wszystkim uczestnikom towarzyszyło słońce i dopisywał dobry nastrój. Dzięki szerokiej wiedzy Pana Przewodnika Radosława Kamińskiego (był z nam na spacerze z historią po Wejherowie) uczniowie doświadczyli niecodziennej lekcji historii i poznali bliżej barwny Puck z jego charakterystycznym i niepowtarzalnym krajobrazem.

 

Realizacja projektu wycieczki była możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Urząd Gminy w Przodkowie dla Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie.

 

Dziękujemy serdecznie nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu a firmie TRANS-BACH za bezpieczną podróż.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Czeczewie

 

Magdalena Szyłejko

https://drive.google.com/drive/folders/1inanIbKZoyaUKB6erlVuUFPVhGRk47NK

Data dodania: 2022-05-19 23:48:02
Data edycji: 2022-05-19 23:49:10
Ilość wyświetleń: 125

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook