Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Witaj majowa jutrzenko...

Witaj majowa jutrzenko...

Dnia 26 kwietnia uczniowie Szkoły im. Jana Pawła II w Czeczewie przygotowali uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Uroczystość dla klas 0-III przygotowały klasy Ia i Ib, dla klas IV-VIII uczniowie klasy VIII z pomocą kl.V i IV b. 

 

Relacja kl. 0-III:

Pierwszy apel, dla młodszych uczniów naszej szkoły, przygotowały klasy 1a oraz 1b. Pierwszaki przypomniały kolegom i koleżankom, iż 1 maja obchodzimy Święto Pracy. Dzieci pięknie podkreśliły, że każda praca jest ważna. „To tak jak ogniwa jednego łańcucha” – powiedział jeden z uczniów. 

Upamiętniając 2 maja – Święto Flagi, dzieci zaprezentowały piosenkę o polskiej fladze, po czym ostatnia część tego apelu została poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występujący wyjaśnli czym jest Konstytucja, kiedy została uchwalona oraz przywołały najważniejsze nazwiska z nią związane. Na koniec zaprezentowana została piękna piosenka „Konstytucja 3 maja”, po czym wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

 

Relacja kl. IV-VIII:

Wszyscy zgromadzeni na szkolonej akademii mieli możliwość zastanowienia się nad ważnymi słowami w historii Polski, takimi jak: Wolność, Naród, Ojczyzna, a także zrozumieć jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości.

 

Pani Dyrektor w podsumowaniu obu części podkreśliła wagę szacunku do naszych symboli narodowych, dziś zwłaszcza Hymnu. Dodała również, że święta majowe 1.,2.i 3.V. są wyjątkowo ważne dla każdego Polaka, tym bardziej dla młodych, którzy przekazywać historię Polski będą dalej. 

Spotkania były również okazją na złożenie gratulacji uczniom, którzy w ostatnim czasie angażowali się w promocję szkoły na zewnątrz, za ich udział w konkursach. 

Pierwsze z nich to udział uczennic klasy VIII (Ani, Julii, Weroniki i Bianki) w akcji KLIMAT W SZKOŁACH METROPOLII. Kolejne to udział Filipa z kl. V w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie powiatowym. Podziękowania złożono również uczniom kl. V : Filipowi, Antkowi, Nikoli i Zuzi oraz kl. VI: Kubie, Oldze i Agacie za udział ich drużyn w eliminacjach gminnych w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a także uczniom kl. V: Martynie, Natalii, Dawidowi za reprezentowanie szkoły w Gminnym  Konkursie Ekologicznym. 

 

Pani Dyrektor podsumowała również szkolne obchody Dnia Ziemi i z tej okazji wręczyła bardzo zaangażowanym w akcję klasom Vouchery na tydzień bez odpytywania i kartkówek! 

 

 

 

 

Data dodania: 2024-05-05 19:40:19
Data edycji: 2024-05-13 22:31:33
Ilość wyświetleń: 101

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej