Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Z wizytą w remizie

Z wizytą w remizie
Jak co roku 4 maja to dzień Świętego Floriana. Swoje święto obchodzą wtedy wszyscy strażacy.  W ten wyjątkowy dzień dzieci z oddziału przedszkolnego – 0a i 0b – wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeczewie.
Podczas spotkania dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały, jak strażak Kazimierz Dampc opowiada o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka oraz o różnego rodzaju akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci posłuchały również o tym jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Następną częścią wycieczki było zapoznanie się z wyposażeniem remizy oraz wozu strażackiego. Pan Kazimierz zaprezentował cały sprzęt strażacki i wytłumaczył jego zastosowanie podczas wyjazdów ratowniczych. Dzieci bardzo ucieszyły się, gdy mogły obejrzeć wóz strażacki od środka oraz przymierzyć hełm. Jednak najwięcej emocji wzbudziło w przedszkolakach lanie wody wężem strażackim.
W podziękowaniu dzieci wręczyły na ręce pana Kazimierza własnoręcznie wykonane laurki dla strażaków z okazji ich wyjątkowego święta. Dzieci z wycieczki wróciły szczęśliwe i pełne niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy panu Kazimierzowi za wspaniałą organizację spotkania i za umożliwienie naszym uczniom poznania zawodu strażaka.
 
Pod linkiem znajduje się pełna galeria zdjęć z wycieczki

https://drive.google.com/drive/folders/1-ZDYTRrzSt5vqOUYc44Wi3Cn8q6fD1za?usp=sharing

 
Data dodania: 2023-05-10 07:03:55
Data edycji: 2023-05-12 13:39:27
Ilość wyświetleń: 319

“Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

Jan Paweł II

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook